פרטי התלונה

תלונות רשות שדות התעופה

תלונות חברות תעופה

תלונות תחבורה ותעופה

דף הבית
חזרה לרשימה   שעות פתיחה רשות שדות התעופהשעות פתיחה רשות שדות התעופה גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
יחס משפיל נושא התלונה:
‏יום ראשון ‏16 ‏דצמבר ‏2012 תאריך האירוע:
אזור תל אביב אזור:
תיאור הבעיה:
הגעתי בטיסה ממוסקבה יחד עם בן זוגי לנמל התעופה בן גוריון ב- 16 בדצמבר 2012. לאחר שהמזוודה של בן זוגי לא הורדה מהמטוס, ניגשנו לדלפק של איתור כבודה. בזמן שמסרתי את הפרטים לנציג בדלפק, ניגש בחור בשם גיא (שלא היה מוכן למסור את שם משפחתו לאחר האירוע) מיחידת הכלבנים אל בן זוגי והחל לדבר איתו. לאחר מספר דקות הוא החליט לערוך לנו חיפוש פולשני בחפצנו הפרטיים. ברצוני לציין כי לא הייתה שום סיבה לערוך את החיפוש המשפיל הזה לעייני כל העוברים ושבים. נראה כי הסיבה היחידה הייתה שיעמום של העובדים ביחידה, שכן כולם התקהלו סביבנו וחיטטו לנו בדברים. חשוב להוסיף כי העובדים נהגו באופן מזלזל, דיברו אלינו בשפה גסה, צעקו עלינו, השליכו את כלל החפצים שלנו על הריצפה באמצע שדה התעופה, וכן גרמו נזק לריכוש ואף החרימו לנו חפצים. בנוסף, הם הכריחו את בן זוגי לפשוט את בגדיו, ושוב חשוב לציין כי לא הייתה להם שום סיבה לעשות זאת. הם גרמו לנו לעיכוב של שעתיים, ובסופו של דבר הכריחו אותנו לחתום על טפסים שלא נגרם לנו שום נזק בטענה שאם לא נחתום על הטפסים הם ימשיכו לעכב אותנו.
חשוב להדגיש כי כל האירוע היה משפיל ופוגעני לחלוטין. ביקרתי בהרבה שדות תעופה ומעולם לא ניתקלתי ביחס פוגע ומזלזל מסוג זה. חבל שהדבר קורה דווקא בשדה התעופה הבינלאומי של מדינת ישראל. מדאיג שמעסיקים אנשים אכזריים שנהנים להשפיל אחרים במקום שעוברים בו אלפי אנשים מדי יום.
בכוונתי להמשיך ולהתלונן על היחס המזעזע של עובדי היחידה שנהגו כלפי כאל פושעת ללא כל סיבה, כפי שציינתי לעיל.
ממתינה למענה.
עוגמת נפש סוג הנזק :

רשות שדות התעופה שירות לקוחות

, תגובה:
תלונה נשלחה לחברה, תגובתה בהמתנה
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה