פרטי התלונה

תלונות משרד מבקר המדינה

תלונות עוד משרדי ממשלה

תלונות ממשלה ומוסדות ציבור

דף הבית
חזרה לרשימה גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
התעללות בקשישים בבית אבות נושא התלונה:
אזור השרון אזור:
תיאור הבעיה:
ב"ה 2.09.09

א.ג.נ
הנדון: זלזול בחולה בבית אבות סיעודי בית אור – בית בכפר
מזה כ-5 שנים טופלו שני הורינו בבית האבות בסיעודי בית אור בכפר סבא המשויך לרשת בית הכפר והממוקם בכפר סבא.
לצערנו הרב אבינו נפטר לפני כחצי שנה ואימנו נותרה לבדה לטיפול במקום.
רבקה בר דיין ת.ז 6761535-1
היננו 4 אחים המגיעים באופן סדיר בכל יום לביקור אצל אימנו וטיפול בה לצערנו בזמן האחרון חלה התדרדרות משמעותית בטיפול באימנו ע"י הצוות הרפואי של המקום.
אימנו אישה אינטליגנטית מתקשרת ואיננה מרותקת ב"ה למיטה בעיתה העיקרית היא שכחה מסוג דימנסיה שבה היא לוקה, למרות זאת ואף על פי כן מצבה טוב והיא מזהה את הצוות המטפל את ילדיה ונכדיה אך לפעמים נכנסת לבלבול ונתק, ואיננה יכולה לספר מה עובר עליה, היא מתארת היטב בעברית רהוטה את כאביה או דרישותיה כשהיא נדרשת או רוצה בכך.
בחודש האחרון החלה אמנו לפתח סוג של אלרגיה לא ברורה שכללה התנפחויות בחלקי גוף שונים גרד בחלקים שונים בגוף והתעקמות הפנים, פנינו כבר בתחילת הופעת התסמינים לאחיות במקום ובראשם לד"ר טובי שפטר אותנו בכך שאנחנו לחוצים מדי.
המצב הדרדר והגענו עם אמנו לבי"ח מאיר שם שללו אירוע מוחי או לבבי, פנינו עם אמנו לרופא הפרטי שלה שאבחן אלרגיה חמורה בעין שהשפיעה על התנפחות הפנים. ורשם לה תרופות שלא הועילו וכן המליץ לכסות את העין בכדי שתוכל להתרפות.
בית אור החליט לטפל באימנו בסטרואידים ובטיפול נוסף נגד אלרגיה אך ללא הועיל.
בשבוע האחרון הגיע ד"ר צאלי – רופא מחוזי אחראי על בתי האבות הסעודים.
לביקור בבית אור ויחד עם ד"ר טובי ביקשו לבדוק את אימנו.
אחת הבנות ששהתה אותו היום עם אמנו ביקשה להיכנס יחד איתם לבדיקה אך נתקלה בסירוב למרות שצינה כי ישנה זכות בסיסית לכל חולה למלווה אחת בבדיקה רפואית. גם האחות שביקשה להיכנס לחדר הבדיקה הוצאה החוצה.
תשובתם של שני הנכבדים הייתה כי אמנו נדבקת במחלות שונות כאשר אנו לוקחים אותה לשבתות אלינו הביתה. נציין כי לא אנחנו ולא ילדנו סובלים או סבלנו מכל תופעות הלוואי של אמנו, אנו שומרים על תנאי הגינה גבוהים, רוחצים אותה ועד היום לא היא ולא אבינו ז"ל נדבקו בכל מחלה שהיא בשהותם בביתנו.
נציין מספר תקלות רב שאנו מתמודדים איתם במקום:

1. קשר עם הצוות הרפואי- הינו קשה ביותר, לא ניתן לתפוס את ד"ר טובי והוא מצידו אף לא מוכן לתת את מס' הטלפון שלו (אינני זקוק להטרדות שלכם). פניות מצידנו דרך הגב' נהורה שאחראית להעביר את המידע נתקלים בקשיים רבים סירובים כעס ואף זלזול.-
כול הוראה מצד רופאה הפרטי שמלווה אותה זה שנים , נתקלת בסירוב מצד הצוות המטפל וצריכה אישורו של ד"ר טובי ששוב קשה להשיגו וכך הטיפול נדחה בכל פעם.

2. ד"ר טובי מתמחה באורטופדיה בלבד ולא בגריאטריה נראה בעיננו תמוהה שהוא הרופא בבית האבות.

3. הגינה במחלקה- הינה מתחת לכל ביקורת – חתולים מסתובבים על מיטותיהם של הקשישים, ריח שתן נודף מכל עבר, חולים צועקים ואינם מטופלים, חדרים מלוכלכים ועוד.

4. פחד תמידי של המטופלים ובני משפחותיהם לפנות לכל גורם שהוא, כאשר קימיים איומים מצד בית אור- אם תיגשו למשרד הבריאות אנו נדע כיצד לפעול, נכניס את אמכם לחדר סיעודי סגור ללא חלונות.

אמנו עלתה ארצה מאיראן בשנות השישים תרמה את מיטב שנותיה וכספה למדינה משפחתנו הינה משפחה מכובדת ותורמת בקהילת כפר סבא.
עצוב ומביש לראות כי יחס כזה הוא מנת חלקם של הורינו וקשישי הקהילה הישראלית בכלל. אין לנו ספק כי טיפול בקשישים הינה עבודה טובענית דורשת והרבה פחות מתגמלת מכל עבודה אחרת אנו מוכירים את עבודתם של הצוות הסיעודי ומורידים בפניהם את הכובע.
אך לא ניתן כי יתעללו באימנו, לא ניתן כי היא תמשיך לסבול יחס מכפיר כזה, לא ניתן כי אמנו תקפח את חייה בגלל זלזול רפואי, חייבים לה אנו את חיינו ואת גידולינו רב השנים, לא ננטוש אותה בימיה אלו.
אנו מבקשים בכל לשון של בקשה להיות לנו לעזר ולמצוא מזור לבעיותינו. ולבעיותיהם של כל דיירי בית אור.

בכבוד רב,
ילדיה של הגב' רבקה ברדריאן
ת.ז 6761535/1

משרד מבקר המדינה שירות לקוחות

, תגובה:
תלונה נשלחה לחברה, תגובתה בהמתנה
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה