פרטי התלונה

תלונות משרד הפנים

תלונות עוד משרדי ממשלה

תלונות ממשלה ומוסדות ציבור

דף הבית
חזרה לרשימה   שעות פתיחה משרד הפניםשעות פתיחה משרד הפנים גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
ניפוק דרכון ישראלי נושא התלונה:
אזור השפלה אזור:
תיאור הבעיה:
אני כותבת בשם אבא שלי הוא לא דובר עברית
בינואר 1995 הגעתי לארץ כתייר ובתאריך 21/03/95 קיבלתי אזרחות ישראלית. בתחילת נובמבר של אותה שנה נאלצתי לחזור חזרה לקישינב על מנת לטפל בדודתי מכוון שמצבה הבריאותי הדרדר והיא הפכה לסיעודית. לציין כי אני בן אדם היחידי שיכל לטפל בה בכוון שבעלה נפטר הרבה שנים קודם ולעולם לא היו לה ילדים משלה, לכן נאלצתי להישאר איתה עד יומה האחרון. היא נפטרה ב 23/07/06 .
לאחר הסדר של כל הענייניים האישיים ועסקיים בקישינב בתאריך 30/08/08 חזרתי לחיות בארץ.
בעת שובי לארץ פניתי למשרד קליטה ועליה. לאחר בדיקתם נמצא כי שהייתי בחול הייתה מוצדקת לכן קיבלתי את כל הזכיות שלי כעולה חדש,אם זה תשלומים של סל הקליטה וסיוע מביטוח לאומי ואם זה תעודת עולה חדש.
לאחר שהייתי בארץ מעל שנה ברציפות ולאור עובדה שמשרד הקליטה הכיר בי כעולה חדש לפי כל החוקים , פניתי למשרד הפנים ברמלה בבקשת הנפקת דרכון ישראלי לצורך ביקור בגרמניה לתקופה של שבועיים. משרד הפנים סירב לנפק לי דרכון ישראלי מכוון שמבחינתם השהיתי בארץ מעל שנה אינה מספיקה כמו כן נאמר לי כי תעודת עולה חדש תקיפה אך ורק במשרד הקליטה ובמשרד הפנים אין לתעודה הזאת שום משמעות.
לא הייתכן שבמדינה דמוקרטית כמו מדינת ישראל בכל משרד ממשלתי יהיו חוקים משלו. החוק הוא יחיד ואחיד ומיוחס לכולם. ואם משרד הקליטה הכיר בי כעולה חדש ונתן לי את הכול הזכויות אז גם משרד הפנים צריך להכיר את הסטאטוס שלי כעולה.
כמו כן נשאלת כאן השאלה, למה אני צריך לפנות לשגרירות גרמנית ולהתחנן או אפילו לבקש מהם לאשר לי כניסה לגרמניה אם אני כאזרח ישראלי רשאי להיכנס לשם ללא ויזה.
בכל לשון של בקשה אני מבקש לבדוק שוב את העניין שלי לעומק ולהחזיר לי תשובה ובמידת האפשר לצרף אליה תקנה המתייחסת לדבר

משרד הפנים שירות לקוחות

, תגובה:
תלונה נשלחה לחברה, תגובתה בהמתנה
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה