פרטי התלונה

תלונות משרד הפנים

תלונות עוד משרדי ממשלה

תלונות ממשלה ומוסדות ציבור

דף הבית
חזרה לרשימה   שעות פתיחה משרד הפניםשעות פתיחה משרד הפנים גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
דחיית בקשה להזמנת תייר נושא התלונה:
אזור חיפה אזור:
חיפה כתובת:
תיאור הבעיה:
בתחילת חודש יולי הגשתי בקשה להזמנת תיירים ממולדובה לביקור בארץ. מדובר על סטודנטית שנה רביעית מאוניברסיטת בלץ בת 23 (דרכון B1098719) וביתה בת ה-4, ואחותה תלמידת תיכון בכתה יב' בת ה-18 (דרכון B1307777). מדובר במשפחה עמה אנו בקשרי ידידות, שאירחה אותי ואת בני הצעיר אורי בשנה שעברה בביתן. השנה רציתי להזמינן לביקור גומלין בחופשת הקיץ. לאחר הגשת הבקשה קיבלתי דחייה, בטענה שלא הוכח קשר בין המשפחות. ב-12/7 הגשתי תדפיס של שיחות סקייפ בין הבן אורי לאחת הבנות, וכן תדפיס שיחות טלפון שלי עמן. בתאריך 16/7 נאמר לי במשרד כי הנושא עדיין בטיפול. בתאריך 26/7 הגעתי למשרד לברר את המצב, ונאמר לי כי שוב נדחיתי, ועלי לחכות לקבלת המכתב בבית. בתשובה לשאלתי למה נדחיתי, נאמר לי כי הוכחתי קשר בין הבן שלי לאחת הבנות, אבל לא הוכחתי קשר ביני לבינן, ולכן הבן היה צריך להגיש את הבקשה ולא אני.
התשובה הזו תמוהה מאוד בעיני. האם שיחות סקייפ חינמיות מוכיחות יותר קשר משיחות טלפון בתשלום – ומדובר בהרבה מאות שקלים? העובדה שדיברתי אתן לעיתים קרובות ושילמתי על כך מכיסי לא מהווה הוכחה לקשר?
במסגרת הבקשה נדרשתי להוכיח שיש לי מקום מגורים, ותלוש משכורת להוכחת יכולת לקיים את האורחות בתקופת שהייתן בארץ. מה הסיכוי שבמידה שבני הסטודנט שלא עובד ונסמך עלי בקיומו היה מגיש את הבקשה היא הייתה מאושרת?
האם הגיוני לומר לי כי הבן היה צריך להגיש את הבקשה, כאשר מראש הוא לא עומד בקריטריונים של יכולת לקיימן בארץ?
אני מבין כי למדינת ישראל יש זכות לסרב להכניס תיירים זרים לתחומה, אך זכות זו צריכה להישען על קריטריונים הגיוניים. לא מדובר בסיכון בטחוני, לא מדובר בקשרים לביצוע פשע ולא בהלבנת הון. מדובר בביקור פשוט של תיירים לתקופה קצרה, וקל לפקח על התנאי של עזיבה בזמן: חתמתי על ערבות שהבנות תצאנה בזמן מהארץ, הכתובת שלי ידועה, ומקום העבודה ידוע. אני אזרח שומר חוק, מתנדב במשטרת התנועה בחיפה, ולא מהווה כל סיכון. האם כאזרח במדינה דמוקרטית אין לי זכות להזמין חברים אלי הביתה? מבייש אותי להסביר שוב ושוב כי מדינה דמוקרטית לא מאפשרת לאזרח פשוט להזמין אליו אורחים לביתו.
כפי שציינתי קודם הביקור אמור להתרחש בחופשת הקיץ. חודש יולי עבר, ונותר חודש אוגוסט בלבד. לאחר מכן תסתיים חופשת הקיץ והביקור לא יוכל לצאת לפועל. האם ההתנהלות הארוכה והמייגעת מתוכננת על מנת למרוח את הזמן?
אבקש לבחון מחדש את הבקשה ולאשרה בהקדם האפשרי.
בברכה
פיני חסקלוביץ
עוגמת נפש סוג הנזק :

משרד הפנים שירות לקוחות

, תגובה:
תלונה נשלחה לחברה, תגובתה בהמתנה
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה