פרטי התלונה

תלונות ביטוח לאומי

תלונות עוד משרדי ממשלה

תלונות ממשלה ומוסדות ציבור

דף הבית
חזרה לרשימה   שעות פתיחה ביטוח לאומישעות פתיחה ביטוח לאומי גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
קיפוח בתשלומי הביטוח הלאומי נושא התלונה:
חסין יוסף שם/כינוי:
אזור השפלה אזור:
תיאור הבעיה:
מספר שבועות לפני שמלאו לי 65 קיבלתי טפסים מהביטוח הלאומי כדי שאמלא אותם לקבלת קצבת הזיקנה המגיעה לי (אז) בשנת 2002.
כשהתיעעצתי עם יועץ הביטוח הלאומי במשרד ברחובות נאמר לי שאם אדחה את קבלת הביטוח הלאומי עד הגיעי לגיל 70 אקבל תוספת של 5% לכל שנה שאדחה את קבלת הקיצבה עד גיל 70. מעבר לזה אין תוספת לקיצבהץ כלומר בגיל 70 אני אקבל 25% יותר לכל תשלום חודשי על הקיצבה הרגילהץ
בהגיעי לגיל 70 (השנה) קיבלתי מכתב שבגלל גובה המשכורת שקיבלתי במשך 5 השנים האחרונות לא מגיעה לי התוספת ועל כן אקבל את הקיצבה הקבועה בחוק 1500 ש'ח בחודש.
התלוננתי במשרדי הביטוח הלאומי ברמלה לשם אני שייך, הסברתי את הנושא למרבה הצער אחרי זמן רב קיבלתי מכתב שאין ביכותם לפתור את הבעיה ואם אני רוצה שאפנה למשרדי הביטוח הלאומי ביפו.
פניתי בכתב ובעלפה ושוחחתי עם האחראית על תלונות המבוטחים גברת תרסית.
הגברת תרסית ביקשה ממני שוב שאכתוב (בפעם השלישית) את תלונתי ואענה במהרה.
שוב חלפו חודשים עד שקיבלתי מכתב שאם אני רוצה הם יכולים להפנות אותי לייעוץ נוסף עם עורך דין של הביטוח הלאומי אבל הוא לא ייצג אותי ואם ארצה להמשיך בתהליך עלי לקחת עורך דין בשכר על מנת שייצג אותי בתביעה שאגיש.
הדבר הזה מרגיז מעליב וחסר צדקץ
אני מוכן לוותר על התוספת החודשית אם לדעתם זה לא מגיע לי - למרות שמעולם לא אמרו לי שיש התניה של גובה שכרי לקבלת התוספת של 5% לכל שנה מגיל 65 עד 70.
אבל בשום אופן איני מוכן לוותר על החזר 60 התשלומים ששילמתי כל חודש במשך 5 השנים האלה שבהם לא רק שלא קיבלתי את הקיצבה אלא שילמתי במלואו את דמי הביטוח הלאומי כפי שעשעיית זאת במשך 52 השנים בהן אני משלם ביטוח לאומי. כל זאת בתוספת הריבית דריבית שמגיעה לי על התשלומים ששילמתי לא בצדק לביטוח הלאומי.
אני איני עורך דין ולא מכיר את החוקים אבל נדמה לי שמגיעים לי עוד תשלומים בגין אי קבלת הקיצבה מלפני 5 שנים עד היום.
אודה לכם מראש על תשומת ליבכם והעזרה שאתם יכולים להגיש לי לפתרון הבעיה ה"קפקאית" הנ'ל
בתודה מראש ובברכה
יוסף חסין

ביטוח לאומי שירות לקוחות

, תגובה:
תלונה נשלחה לחברה, תגובתה בהמתנה
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה