פרטי התלונה

תלונות בנק לאומי

תלונות בנקים

תלונות בנקים וכרטיסי אשראי

דף הבית
חזרה לרשימה   שעות פתיחה בנק לאומישעות פתיחה בנק לאומי גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
תלונה בנק לאומי< נושא התלונה:
אזור השרון אזור:
רעננה סניף חברה:
תיאור הבעיה:
התלונה היא בעיקר על היכולת של בנק לחסום את כל חשבונותיך בלי צורך לתת דין וחשבון ועל כך ששום גוף לא מטפל במקרים דחופים בנושא


הנידון : תלונה ודרישת פיצוי מבנק לאומי

בתאריך 22.6 הגעתי לבנק לאומי ושאלתי מדוע לא נכנסה לתוקף מסגרת האשראי שהוקצה לי חודש לפני בכרטיס האשראי של 4000 ₪
התשובה של הפקידה הייתה שיש לי כבר הלוואה ואני חייב כסף לכן אף אחד לא ייתן לי הגדלה של האשראי בכרטיס .
מכיוון שחודש לפני כן הייתי אצל הפקיד וקיבלתי אישור ואף חתמתי על מסמך ( שיש לי אישור שלו ) לגבי הגדלת מסגרת האשראי התחלתי להסביר לה זאת אך ללא הועיל .
הטענה שלה הייתה שהחודש בניגוד לחודשים הקודמים לא נכנסה משכורת – הסברתי לה שהייתה בעיה בחברה והמשכורת נכנסה לחשבון הקודם שלי שבו עדיןן היה לי מינוס שאני מכסה לאט לאט ומכיוון שהיה מינוס הכל נבלע ולכן אני בבעיה ובלי כסף.
ובכל מקרה אני לא מבקש מסגרת חדשה אלא את זאת שכבר הוקצתה לי חודש לפני כן .
לא עזרו שום הסברים ולכן ביקשתי למשוך את הכסף שיש לי בפיקדון לחשבון כדי שיהיה לי במה לחיות גם את זה לא קיבלו וכל מה שאושר לי זה למשוך 200 ₪ כנדבה לקבצן עד שאני מביא אישור וכלזאת כדי שאוכל למש בין פקידים וכדומה .

עכשיו אני אפרט את הדברים :
אני סטודנט באוניברסיטת תל אביב
לפני מספר חודשים הייתי צריך הלוואה , באותו זמן היה לי חשבון בבנק דיסקונט ופניתי אליהם לקבל הלוואה , מכיוון שיש לי משכורת קבועה כבר הרבה זמן ודי גבוהה של 4000 – 5000 ₪ קיבלתי אישור בלי בעיה אבל העניין הוא שלאחר 4 שנים בבנק דיסקונט מפסיקים את חשבון הסטודנט , ומכיוון שפתחו לי את חשבון הסטודנט עוד כשלמדתי במכינה נגמרו 4 השנים וההלוואה שניתנה לי הייתה הלוואה לא של סטודנטים .
החלטתי בעקבות זאת לפתוח חשבון בבנק אחר ולכן פניתי לבנק לאומי לפתוחשבון , הבאתי לפקיד את המסמכים ומכיוון שהוא ראה שכבר יש לי משכורות וכדומה ושזה אכן בגלל העניין של הסטודנט הוא אישר לי באופן מיידי בלי משכורת 10000 ₪ הלוואה ( אחרת לא הייתי פותח שם חשבון ) .

הכנסתי לשם משכורת כמובטח וקיבלתי גם כרטיס אשראי של 2000 ₪ ,את המינוס בדיסקונט עדיין לא כיסיתי כי הייתי צריך לקבל קודם כל מסגרת אשראי בבנק לאומי אחרי חודש הגעתי לבנק בבקשה לקבל מסגרת אשראי כמו כל אחד אבל התחילו סיפורים שכבר יש לי הלוואה ולכן לא אקבל מסגרת , הסברתי להם שלא העברתי את המשכורת לחשבון בדיסקונט ולכן אני צריך את המסגרת כדי לכסות שם לפחות חלק מהמינוס במיוחד שיש לי עדיןן כרטיסי אשראי שלא הועברו אליהם .

הדברים לא עזרו והם סירבו לי מה שעשה לי בעיה רצינית כי חזרו לי חלק מכרטיסי האשראי .
נא לשים לב שזה בנק שיש לרשותו אמצעים משפטיים וכדומה מול אזרח שמבקש מסגרת של 5000 ₪ בלבד , במיוחד הדברים מדהימים שכן ניתנה לי הלוואה של 10000 ₪ בלי משכורת בעת פתיחת החשבון .

זה לא אמור לעניין אף אחד מה עשיתי עם הכסף (במיוחד לא את הבנקאים החצופים שהעזו לשאול את זה ) כל עוד הראיתי שאני מחזיר חובות , אבל לשם העניין אציין שבכסף קניתי אוטו והעברתי 3000 ₪ ממנו להורים .

חודש אחר כך הכנסתי שוב משכורת ולאחר ריבים רציניים הצלחתי לקבל מסגרת אשראי בגובה המשכורת 5000 ₪ וגם זה אחרי נסיונות לאשר לי רק 4000 ₪ .

במשך 3 החודשים הבאים הכל היה תקין , הועברה משכורת לחשבון וממנה הייתי 8וציא סכומים לחשבון הקודם בדיסקונט כדי לכסות את החוב .

מכיוון שנכנסו משכורות והראיתי ושאני מחזיר חובות ואת ההלוואה ביקשתי הגדלה למסגרת הכרטיס אשראי ל 4000 ₪ קיבלתי לכך אישור וחתמתי על כך אצל פקיד הבנק .
יצאתי מנקודת הנחה שיש לי מסגרת אשראי בכרטיס של 4000 ₪ , ומכיוון שהייתי רגוע שהמשכורת תכנס לחשבון בלאומי עסיקיתי עסקה במוסך בגובה של 1260 ₪ בתשלומים .

החודש באופן מפתיע המשכורת נשלחה לחשבון בבנק דיסקונט , ומכיוון שכפי שכבר ציינתי חתמתי על מסמך שיש לי מסגרת של 4000 ₪ בכרטיס הדבר לא הדאיג אותי מאוד כי היה לי עודף בחשבון שכיסה את ההלוואה ואת כרטיס האשראי , וכאשר המנל בעבודה שאל אותי האם זאת בעיה שהמשכורת נשלחה לחשבון הקודם אמרתי לו שזה לא נורא ( כי יש לי 2000 ₪ בכרטויס אשראי + כסף בפיקדון שאני יכול למשוך אם צריך )

מכיוון שנגמר לי הכסף בעובר ושב פניתי אתמול לבנק ושאלתי מדוע המגרת בכרטיס אשראי היא 4000 ₪ אבל מותרת לי משיכה רק של 2000 ₪ התשובה של הפפקיד , כאמור הייתה שכבר יש לי הלוואות ומסגרת בחשבון של 4000 ₪ , זה הדהים אותי שכן המסגרת שלי בעובר ושב היא 5000 ₪ והיא זו שאושרה לי , אבל מתברר שהפקיד המתחכם במקום להגדיל לי את המסגרת בכרטיס אשראי ל 4000 ₪ שזה מה שביקשתי הנמיך לי את המסגרת של העובר ושב ל 4000 ₪ ,

הסברתי לה את המצב ואמרתי שהתקלה התרחששה בחברה , ושכעשיו אני נשאר בלי גרוש עד סוף החודש שכן מסגרת העובר ושב מנוצלת , כנ"ל גם מסגרת האשראי והמשכורת נבלעה בחשבון הקודם .

זה לא עניין אותם וכמו שאמר הפקיד : " תלך לחשבון האחר "

שאלתי אותם האם זה בנק או משפחת פשע שחודש אחד לא נכנסת משכורת וישר חוסמים לך הכל ושולחים אותך לרעוב , הם גם יודעים כמו שציינה הפקידה שלהורים שלי אני עוד נותן כסף ולכן להשאיר אותי בלי כסף משמעותו להביא אותי לפת רעב .

הופניתי לאחראית שגם היא מצידה לא עניין אותה כלום ואמרה לי להביא אישור מהחברה שהדבר נעשה בטעות כל זאת אחרי דקות רבות של ויכוחים וניסיון להסביר .

נכנסתי למנהל של הסעיף וזה מצידו לא עניין אותו כלום רק אחרי שהבהרתי שאני מתכוון לפנות לאגודת הסטודנטים ולבנק ישראל הוא הציע לי לחפנות לחברה ולשלוח להם פקס שהדברים נעשו בטעות ,

מכיוון שהשעה כבר הייתה 17 וגם נגמרה לי הסוללה בטלפון ביקשתי לשמוך את הכסף שיש לי בפיקדון כדי שיהי לי ממה לאכול לפחות אבל הפקידה לא אישרה לי לעשות גם את זה בטענה שאני אמשוך את הכסף ואברח ולי יש חוב של כמה אלפי שקלים , הכסף שביקשתי למשוך לשם הבהרה הוא 600 ₪

בסופו של דבר נכנסתי שוב למהנל הבנק וארתי לו שכרגע אני בלי גרוש , התשובה שלו הייתה מה אתה רותה שאני אתן לך 100 ₪

אמרתי לו שהפקידה לא מאפשרת לי למשוך מהפיקדון לחשבון תוך שאנחנו מדברים נכנה אותה אחראית ואמרה בשקר שהיא אישרה לי למשוך 200 ₪ מהפיקדון , אמרתי לה שזה שקר אבל אני צריך משהו אז קדימה

היא הפנתה אותי לפקידה למשוך 200 ₪ אבל אותה פקידה לא הבינה במה מדובר ונאלתי באופן משפיל להתרוצץ בין המחלקות בשביל 200 ₪ .

ביקשתי אישור בכתב לכך שלא אושר לי למשוך את הכסף מהפיקדון אך הפקידים סירבו לתת לי אישור לכך .
מכיוון שכך ניסתי לעשות העברה בנקאית באינטרנט וכמו שניתן לראות זו הוכחה שנחסמה בפני האפשרות למשוך כסף מהפיקדון .

ראשית כל אבקש לבדוק מדוע לא ניתנת לי האפשרות למשוך כסך שיש לי בפיקדון רק בגלל שהפקידה חושבת שאני אברח עם הכסף ?
שנית כיצד אני יכול לבטחו בבנק ולהפקיד שם משכורות אם בכל רגע הם יכולים להחליט שהם מבטלים לי את המסגרת או ההלוואה ובולעים את המשכורת ושולחים אותי לרעוב .

אבקש התערבות מיידית כי כרגע אני נשאר בלי גרוש עד סוף החודש .

כמו כן ברצוני לציין שאמירתה של אחת הפקידות שדיש לי חשבון חדש ולכן אני לא אקבל הלוואה זו אמירה מסוכנת ואנטי תחרותית ,
אם אחרי 4 חודשים שיש לך חשבון בבנק והפקדת כסף וכיסית כמעט חמישית הלואה לא מאשרים לך הגדלת מסגרת של כרטיס אשראי וקבלת הלוואות הדבר מאלץ אותך לא לעבור בנק ולא להחליף חשבון כך שאתה כבול לבנק מסוים ולמה שהוא רוצה ,
בכלל כל הסיפור נראה כאילו יש מין הסכמה בין הבנקים שאלה שפתחו אצל אחד לא צריכים לעבור לאחר .

חשוב לי לציין גם זאת : אבקש ממנהלי הבנק לא לשחק אותה תמימים או אם הם אכן כאלה אז לפנות לייעוץ פסיכולוגי כי כפי שציינתי זה אזרח מול בנק והכלים המשפטיים של בנק , וכן הסכומים שבהם מדובר – 2000 ₪ , ובמקרה אתמול – 600 ₪ , מה אני אעשה איתם אברח לחו"ל ואבנה לעצמי בית ?
דרישותי בעקבות האירוע הבזה:
1. קבלת אותה מסגרת שעליה חתמתי בחודש הקודם בכרטיס האשראי.
2. פיצוי הולם על מסכת ההשפלות – מה לומר שמנהל הבנק מדבר אליך בצורה של מה אתה רוצה שאני אתן לך 100 ₪ , ואז אני עוד צריך להתרוצץ בשביל 200 ₪ בבנק ?
3. העברה מתפקידם של אותם פקידים שדפנו אליי בחוצפה יש לי הזכות שבבנק בעיר מגורי יהיו אנשים יותר הגונים ונחמדים ובכל אופן אני לא מתאר לעצמי מצב שבו אני מוכן להסתכלאפילו על אנשים שהיו מוכנים לשלוח אותי לרעוב –מבחינתי זה מעשה על גבול הפלילי .
4. אבקש אץ כך אותם זכויות שמגיעות לסטודנטים שיש להם משכורת ובכלל זה העמדת הלוואה עד 80000 ₪ , יש לי משכורת קבועה של 5000 ₪ .
5 . אבקש לבדוק את המתכונת המסוכנת בבנקעם ובחברות האשראי של לא שילמת חודש אחד עד חותכים לך הכל -א מדובר במשפחות פשע .

חשוב לי גם לציין שההזיה שלהם שאני אברח עם הכסף מטופשת שכם הם הרי אישרו לי הלוואה של 10000 ₪ בלי משכורת , הייתי יכול לברוח אז .

העתק : אגודת הסטודנטים תל אביב
בנק ישראל
מבקר המדינה
תלונות הציבור בנק לאומי לישראל , מחלקה משפטית
גדעון רייכר http://www.reicher.co.il/

כספי סוג הנזק :
ביטול האפשרות של בנק לחסום חשבונות של אדם וכן הקמת גופים שיטפלו במקרים דחופים נגד בנקים והקלה בנושא של הלונות כמו גם החמרת הענישה כלפי בנקים המנצלים לרעה את כוחם פתרון נדרש :

בנק לאומי שירות לקוחות

, תגובה:
הלשכה לפניות הציבור שם ותפקיד:
שלום רב, תגובה:
הפונה יענה ישירות על ידנו פתרון:
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה