פרטי התלונה

תלונות המכללה למנהל רשל"צ

תלונות עוד במכללות

תלונות מוסדות לימוד

דף הבית
חזרה לרשימה גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
שלילת זכאות למלגה נושא התלונה:
אזור תל אביב אזור:
תיאור הבעיה:

שלום,
אני סטודנטית שנה א' בחוג למדעי המחשב.
בעת הרשמתי למכללה למנהל,הגעתי לפגישת ייעוץ עם גב' רונית אקשטיין, בפגישה זו רונית פירטה את שני האפשרויות העומדות בפניי בסוגיית המלגה:
האפשרות הראשונה - מלגת הצטיינות מתגלגלת, דהיינו, שנה ראשונה בסבסוד מלא, ובשנים העוקבות סבסוד מלא בדרישת סף של שמירה על ממוצע ציונים מעל 90, באם לא אעמוד על ממוצע ציונים מעל 90, תישלל ממני המלגה ואצטרך לשלם שכר לימוד מלא.
האפשרות השנייה - מלגת הצטיינות המקנה לי שכר לימוד אוניברסיטאי לשלושת שנות התואר.

מאחר וידעתי כי מבחינה כלכלית לא אוכל לעמוד בתשלום שכר לימוד מלא, במקרה ולא אשמור על ממוצע ציונים מעל 90, בחרתי באפשרות השנייה שהוצעה לי.

בעקבות המלצתי על המכללה למנהל, חברתי הגיעה להירשם ואף לה הוצע מלגת הצטיינות מתגלגלת, אך בשינוי קל, אם חברתי לא תעמוד על ממוצע ציונים מעל 90, בשנה העוקבת עליה לשלם שכר לימוד אוניברסיטאי ולא שכר לימוד מלא כפי שהוסבר לי.

לאחר שחברתי סיפרה לי על ההצעה שהיא קיבלתי, פניתי בשנית לרונית שתבהיר לי מדוע הוצעה לחברתי מלגת הצטיינות מתגלגלת עדיפה משהוצעה לי, רונית הסבירה כי הדרישות סף לקבלת מלגת הצטיינות מתגלגלת העדיפה הם ממוצע ציוני בגרות מעל 100 וציון בחינת פסיכומטרי מעל 680.
לפיכך, הרי שלא קיבלתי את מלגה זו בשל חוסר ב0.45 נקודות בממוצע הבגרות(ממוצע הבגרות שלי עומד על 99.55).

בנוסף, כחודש לאחר הרשמתי אושרה תכנית לאוכלוסיית נתמ"מ (קורס צבאי שהשתתפתי בו) אשר זכאים לפטורים רבים במהלך התואר, דבר המוזיל את שכר הלימוד משמעותית, ולפיכך עדיף היה אילו הייתי בוחרת באפשרות הראשונה שהוצעה לי, מאחר והשכר בשנה העוקבת היה מסובסד ל 14,000 ש"ח, ולא שכר מלא.
מכאן שחודש בלבד היה ביני לבין חסכון משמעותי של שכ"ל לשנה, ויש לציין שבחודש זה עדיין הייתה הרשמה.

ברגע שהצגתי את בקשתי לקבל את סבסוד השנה השנייה למזכירות החוג על סמך כל הדברים לעיל, מיד נתקלתי בדעה נחרצת שאיני זכאית לקבל את השנה רטרואקטיבית, ומאז כל התשובות שאני מקבלת מהמנהלה זהות לחלוטין.

פניתי באמייל לראש המנהל הגברת איריס מולה והיא השיבה לי כלאחר יד כי איני זכאית וסירבה בתוקף לקבוע לי פגישה עמה, זכות שיש לי מתוקף היותי סטודנטית במכללה. יש לציין שתוכן האמייל זהה באופן מפתיע למה שהמזכירה אמרה לי, ללא כל שינוי.

פניתי לראש החוג בנושא, שהסכים לקיים איתי פגישה .בהמלך כל הדיון הועלו ספקולציות על למה לא קיבלתי את המילגה (של סבסוד מלא בשנה הראשונה ובשנה העוקבת שכר אוניברסטאי) כגון שלא הייתה קיימת, וכשהצגתי להם חבר שלי משנה ג' שקיבל את המלגה ע"מ להוכיח שכן הייתה קיימת הם אמרו שיבדקו ויחזרו אליי. לאחר כמה ימים חזר אליי באמייל ראש החוג והסביר שלא קיבלתי את המילגה כי הצמ"מ שלי הוא 82 ושל חברי 84, יש לציין שבאתר המכללה לא מצויין דבר וחצי דבר על צמ"מ - מצויין בלבד שהתנאים למילגה הינם 100 בציוני הבגרות ומעל 680 בפסיכומטרי, זה היה נראה כעוד נסיון מתחמק להתנער ממני ומבקשותיי.

לאחר מכן ביקשתי את התייחסותו של ראש החוג לנושא הנתמ"מ ולאחר שלא השיב לי כשבוע שאלתי אם אני צריכה לפנות למישהו אחר, אז הוא כבר ענה בקוצר רוח ורשם ואני מצטטת "אין לך למי לפנות", והמשיך ורשם שאלה המילגות שקיבלתי ועל בסיסם קיבלתי החלטות, העניין הוא שברגע שתכנית נתמ"מ התקבלה אף אחד לא טרח לעדכן אותי שהאופציה נפתחה בפניי , אני לא מצפה שיפנו לכל תלמיד ותלמיד במידה ונפתחת עבורו מילגה מתאימה אבל אני כן מצפה שיבינו את הסיטואציה אליה נקלעתי וכי אכן מגיע לי לקבל את הסבסוד של השנה השניה.

נראה כאילו ההחלטה על אם אני זכאית לסבסוד השניה נפלה כבר אצל מזכירת החוג ומאז לא היה לי שום סיכוי, אני לא מוצאת לנכון לגשת לעוד גורמים במכללה כי אני מניחה שההתנהלות הזו קיימת ועייפתי ליפול על אוזניים ערלות.

אשמח לטיפולכם בנושא.
כספי סוג הנזק :
סבסוד שנה ב' פתרון נדרש :

המכללה למנהל רשל"צ שירות לקוחות

, תגובה:
ליפז דניאלי, עו"ד שם ותפקיד:
התלונה אינה מתייחסת למכללה למינהל מיסודה של הסתדרות המעו"ף, המקיימת לימודי הנדסאים ולימודי תעודה בלבד. נראה כי התלונה צריכה להיות מופנית למוסד אחר. תגובה:
להפנות למוסד הרלוונטי פתרון:
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה