פרטי התלונה

תלונות ביטוח לאומי

תלונות עוד משרדי ממשלה

תלונות ממשלה ומוסדות ציבור

דף הבית
חזרה לרשימה   שעות פתיחה ביטוח לאומישעות פתיחה ביטוח לאומי גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
קצבת ילד נכה נושא התלונה:
אזור השפלה אזור:
תיאור הבעיה:
אני אם לילד המוגדר בלוקה בתסמונת אספרגר. המינוח המקצועי של התסמונת היא PDD שזה על רצף של אוטיזם במינוח העברי. בני נולד עם התסמונת, ומטופל מגיל שנתיים לערך, כיום הוא בן שבע, ומשולב בבית ספר רגיל. אך עלויות הטיפולים בו גבוהות מאוד, ולפי הגדרת הביטוח הלאומי, ילד הלוקה בהפרעות תקשורת PDD זכאי לקצבת נכות.
פניתי לביטוח הלאומי, ונדחיתי מאחר שבאבחנה רשום המינוח המקצועי ולא המילה אוטיזם. בני אינו אוסטיסט, אלא נמצא על הרצף האוטיסטי, שמוגדר לפי הגדרות הביטוח הלאומי כזכאי לקצבה. עם זאת, בביטוח הלאומי, החליטו לדחות את הבקשה רק בגלל שימוש במינוח מקצועי בלבד. כעת, הנוירולוגית המאבחנת אינה בארץ, וכדי לשנות אבחון דרושה ככל הנראה הוצאה כספית נוספת, גם כך הוא מטופל בסדרת טיפולים יקרה מאוד שקופת החולים ממנת רק את 20 הטיפולים הראשונים. אין סיבה אמיתית להתעקשות הביטוח הלאומי פרט לנוקשות לב. ההבדל בין PDD לבין רצף אוטיסטי אינו קיים. זוהי ההגדרה, אבל הנוקשות הממסדית אינה מסבירה את עצמה, ובינתיים אנחנו עדיין נאלצים לכרוע תחת נטל כלכלי, ויותר מכך, על ידי העיכוב הזה, מתעכבות הטבות נוספות שנוכל לקבל לילדינו הממתינות לאישור הביטוח הלאומי (כמו למשל אישור סייעת לבית הספר).
עגמת נפש, מניעת טיפול סוג הנזק :
התגמשות הביטוח הלאומי וקבלת האבחון כפי שהוא, ללא ס פתרון נדרש :

ביטוח לאומי שירות לקוחות

, תגובה:
hufkydftrsrhsh שם ותפקיד:
התקשרו עם לשכת הדובר 02-6709530/2 תגובה:
יחטכלטאלגאדרכדרכ פתרון:
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה