פרטי התלונה

תלונות ביטוח לאומי

תלונות עוד משרדי ממשלה

תלונות ממשלה ומוסדות ציבור

דף הבית
חזרה לרשימה   שעות פתיחה ביטוח לאומישעות פתיחה ביטוח לאומי גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
אי תשלום קצבת שארים נושא התלונה:
בר-ניב דליה שם/כינוי:
‏יום רביעי ‏01 ‏יוני ‏2005 תאריך האירוע:
אזור חיפה אזור:
תיאור הבעיה:
שלום רב
חמי מר נוסם מרקו ת.ז 06828302 הינו אדם סיעודי המאושפז במוסד טיפולי. לפני כ 3 שנים ולאחר שלא ידענו את זכויותיו התברר לנו שהוא זכאי לקצבת שארים בתוקף היותו אלמן כ 18 שנה נכון להיום.לאחר טיפול ארוך מייגע הוא נענה וקבל קצבת שארים כאשר שולם לו עבור 2 שנים רטרואקטיבי וכל יתר 13 השנה הנוספים שעגיעו לו אז -לא כובדו והכסף הזה נגזל ממנו פשוטו כמשמעו על ידי מדינת ישראל באמצעות המוסד לביטוח לאומי. פרק זמן הקצבה שולמה והנה בחודש יוני האחרון הופסק התשלום. כאשר התחלנו לברר מה היא הסיבה לכך נענינו בחוצפה רבה ובתוקפנות על ידי גברת נצר מסניף חיפה שמר נוסם לא ענה לפניות של המוסד אליו ולכן הופסקה הקצבה. ברור שאדם סיעודי שאינו יודע כלל מה מדברים אליו ואשר כל פעולותיו הכספיות או כל עניין אחר מנוהל על ידי בנו בתוקף ייפוי כח נוטריוני- אינו כלל בר שיח לנושא.למותר לציין שהוא מאושפז במוסד ואיש לא פנה אליו כלל. בשלב מסוים היתה פניה אל האחות במוסד בו הוא מאושפז בבית רחל בקרית טבעון ובפניה זו נאמר לה שיש עבורו כסף בביטוח הלאומי ושיבוא לקחת. לא הבנו מה פשר הדבר וכאשר פנינו למוסד לביטוח לאומי בחפיה מסתבר שגברת נצר דרשה לקבל תלוש שכר ממבטחים החל משנת 2003 וכל הכנסה נוספת שיש לו-מוזר למדי- מה הקשר בין זכויותיו בביוטח לאומי לבין הפנסיה הקטנה שיש לו ממבטחים? אילו הכנסות מצפה המוסד לביטוח לאומי שיהיו לאדם סיעודי? האם להמציא לה תלושי שכר? האם הדרישה הינה הגיונית בכלל? העברנו לגברת נצר תדפיס בנק עם הכנסתו ממבטחים וכן את יפוי הכח הנוטריוני אבל הדבר לא ספק ואתה ונכון להיום אדם זקן סיעודי נגזלים ממנו זכויותיו על ידי מוסד רשמי של מדינת ישראל!!!! היתכן?!? האם אנחנו עוד רפובליקת בננות? העולם רביעי? אין מילים בפי לבגדיר את עוגמת הנפש ואת הקלון שהמוסד לביטוח לאומי מעניק לאנשים זקנים שכל חייהם שלמו מיסים כחוק! כעת כאשר מגיע תורם לקבל את מה ששלמו עבורו - הם הופכים ללעג ומושפלים!! למותר לציין שבעלי, שהוא בנו של נוסם מרקו היינו קצין בכיר ביותר במילואים והקדיש את מיטב שנותיו למולדת אשר זורקת כעת את אביו לכלבים!!! לא יתכן מעבר לכל חומרת הנושא שבמוסד ממלכתי תעבוד גברת אשר משפילה את הפונים אליה ובתמורה תשולם לה משכורת מכספי משלם המיסים הישראלי!!!עד היכן הדרדרנו? רבותי!!!!!עלינו להתעורר להתנער ומהר מאוד לעשות את המקסימום כי אין לנו יותר לאן לצנוח- אנחנו בשפל הרמה המוסרית וההוגנות הציבורית - זה בעוכרינו וזה נושא כאוב יותר מכל מלחמה - כי מלחמה מנהלים מול אויב וכאן המאבק הוא בתוכנו בביתנו אנו-אין כפרה לפגיעה בזקן בא בימים!!!בטוחני שישנם מאות אלפי אנשים אשר מתאלמנים ולא מודעים לזכויות שלהם- האם כל קשה לצרף לתעודת הפטירה גם דף של זכויותיו של שאר הבשר בביטוח הלאומי? במדינה שאוכלסייתה מזדקנת שחלקה הגדול של אוכלוסיה זו אינם דוברי עברית כראוי , עולים חדשים או סתם אנשים מבוגרים אשר אינם יודעים מה מגיע להם מהמדינה למרות שבמהלך כל חייהם נתנו למדינה את כל שנדרש מהם.
אשמח לקבל תשובה לפנייתי זו בכל מקרה נראה לישעלי לפנות אל כלי התקשורת ואל העיתונות וכן לשר העבודה והרווחה ולנציסב תלונות הציבור לא רק למען עשיית הצדק אלא גם למען כן אותם עשרות אלפי אנשים הנמצאים באותו מצב ואין מי שישמש להם לפה ולהקים כל צעקה !!!
כל חיי התגאיתי להיותאזרחית מדינת ישראל - יתרה על זאת בכל מקום בחו"ל ובמסגרת שליחויות של בעלי מטעם צה"ל הבלטתי את היותינו ישראלים - היום לדאבוני הרב ומתוך כאב אמיתי- אני בושה בכך!!!
תודה מראש על ההתיחסות
דליה בר-ניב
כספי סוג הנזק :

ביטוח לאומי שירות לקוחות

, תגובה:
kjgfcdycdfgvtfvgv שם ותפקיד:
התקשרו אל לשכת הדובר 02-6709530/2 תגובה:
hgkthdtgdxdrtfftutfgufgguy פתרון:
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה