פרטי התלונה

תלונות בית חולים איכילוב

תלונות רפואה

דף הבית
חזרה לרשימה גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
הולכת שולל, טרטור יולדת עם תינוק בן יומו נושא התלונה:
אזור תל אביב אזור:
רח' וייצמן תל אביב כתובת:
תיאור הבעיה:
בתאריך 23/12/09 ילדה ביתי הבכורה את נכדי הראשון וכאשר יצאה מבית החולים בישרו לה שלבנה יש צהבת ושהיא צריכה לחזור למחרת היום עימו לבית החולים על מנת לבדוק את מצבו וכך עשינו. התבשרנו שמד הצהבת עלה ושאנחנו צריכים להגיע גם למחרת. יצאנו מבית חולים מבועתות שעלינו לעבור את ההליך הזה בפעם השנייה, אך עוד יותר נבעתנו שהגענו שוב, למחרת, נמסר לנו שעלינו להגיע בשלישית!! משום ששוב הצהבת עלתה. נחרדתי לגלות ששוב אנו צריכות להגיע עם התינוק למרפאת בית החולים, יחד עם כל חולי עם ישראל, להמתין בתור שהפקידה תנפיק לנו מדבקות, להשאיר צ'ק עירבון ע"ס 187 ש"ח (להזכירכם עשינו זאת פעמיים), לעלות לקומה ג', לחכות בתור שיבדקו אותו, כאשר נודע לנו לאחר מכן שאת כל הפרוצדורה הזאת ניתן היה לעשות דרך הקופה ללא תשלום!!!!!! המצחיק הוא שכאשר ביתי פנתה לרופאה שבדקה את נכדי (ד"ר רונית תדמור מרום) ושאלה אותה אם ניתן לעשות את הבדיקות האלה במקום אחר, משום שהיא מגיעה מהרצליה וקשה לה מאד להגיע מס' פעמים כה רב, הרופאה אמרה בנון שלנטיות: "את לא חוששת ללכת עם תינוק בן יומו לעשות את הבדיקות האלה במקום אחר, מלבד כאן, בבית החולים?" וצחקתי עוד יותר כאשר הפקידה לאה מקופ"ח מכבי סניף בזל אמרה "מה את רוצה שהיא תגיד זאת הפרנסה שלה". ואני שואלת: גבירותיי ורבותיי היכן הצדק? מדוע לא טורחים בבית החולים המכובד ליידע את היולדות שהן יכולות לפנות דרך הקופה שלהן ולערוך את הבדיקה בסכום מזערי של 21 ש"ח, ומבקשים מהן ללכת להנפיק טופס 17 משום שאם לא, אז צריך להשאיר את הפיקדון הנ"ל, ונעזוב את הכסף (שבכל זאת זה עולה, כי כידוע שעת חניה במרכז וויצמן המפואר עולה 14 ש"ח ומן הסתם לא יוצאים משם לאחר שעה) מדובר על הטרטור של אישה לאחר לידה, כואבת כולה ומסתובבת עם תינוק בן יומו, מה גם שעלי אף ליידעכם שממכבי נמסר לנו שיתכן ולא נקבל החזר על הפיקדונות בסך 374 ש"ח ששילמנו לבית החולים.
מבקשת את התערבותכם המהירה ומודה לצוות שלכם מראש, סבתא גאולה
עלבון, בזבוז זמן ונזק כספי. סוג הנזק :

בית חולים איכילוב שירות לקוחות

, תגובה:
נאוה קסוטו- הממונה על שם ותפקיד:
לכבוד
הגב' שרם גאולה
במייל:[email protected]
באמצעות: http://www.tluna.co.ilגב' שרם הנכבדה,


הנדון: פנייתך

מכתבך הועבר מאתר: www.tluna.co.il אל היחידה לפניות הציבור במרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי בתאריך 20.1.10 לצורך עריכת בירור ומתן מענה.

לדבריך ילדה בתך את בנה הבכור במרת"א. לקראת שחרורה נודע לה כי תצטרך להמשיך לבצע מעקב באמצעות בדיקות דם אחר רמת הבילירובין בדמו של הרך הנולד, בשל צהבת הילוד. תלונתך עוסקת בכך שלא טרחו ליידע אתכן על האפשרות לבצע מעקב זה במסגרת קופת החולים, בתשלום סמלי וללא בזבוז זמן מיותר. במרת"א נאלצתם לשלם עבור כל בדיקה 187 ₪ וזאת בנוסף לעלויות חניה. פרט לכך נגרמה לכם אי נוחות שנבעה מן הצורך להתחכך בציבור המבקרים בבית החולים עם תינוק בן יומו.

תלונתך הועברה לבדיקתו של מנהל מחלקות ילודים וטיפול נמרץ פגים, פרופ' שאול דולברג. להלן התייחסותו.

ראשית אנו מבקשים להצטרף לרשימת המברכים את משפחתכם לרגל הולדת נכדך הראשון ובנה הבכור של בתך, מזל טוב. איחולים לנחת, אושר ובריאות טובה.

באשר לתלונתך, כל יולדת המוזמנת למרפאת צהבת מקבלת לידיה דף מידע ובו מוסברות האפשרויות לביצוע מעקב הכרחי זה. ניתן לבחור לבצע את המעקב באזור המגורים או לחילופין במרפאת צהבת במרת"א. טופס זה לאחר קריאה נחתם על ידי היולדת. בגיליון הילוד של נכדך מצוי טופס זה בחתימת ידה של בתך.

טענתך בנוגע להכרח להתחכך בכל מוזמני ביה"ח במעמד ההרשמה. ההסדר הקיים הוא שתינוקות בני יומם אינם ממתינים בתור אלא מוכנסים מיד ונרשמים.

בנוגע לעלויות, הן נקבעות על ידי הנהלת המערך האמבולטורי. הרמיזה לפיה התשלום נכנס לכיס הרופאים כמובן שאיננה מתאימה, אחרי הכול מדובר בבית חולים ציבורי. הרופאים כמו גם שאר העובדים כאן מקבלים משכורת חודשית.

אנו מאמינים בשירות שאנו נותנים וטוענים שהוא איכותי יותר מזה שניתן בקופת החולים, שכן הוא כולל בדיקת דם שתוצאותיה מתקבלות מייד, בעוד שבקופת החולים התשובה מגיעה לאחר ימים אחדים. פרט לכך הילוד נבדק על ידי רופא ניאונטולוג מומחה. זו גם הסיבה ששירות זה מופעל בבית החולים ואנו מאפשרים ללקוחותינו לבחור בו לפי צרכיהם.

לאור האמור לעיל התלונה נראית תמוהה. ככל הנראה שכחה בתך את המסמך עליו חתמה.

אבקש לשוב ולאחל לכם מזל טוב ובריאות טובה.

בברכה,
נאוה קסוטו
הממונה על פניות הציבור
לשכת סנכ"ל בקרת איכות וניהול סיכונים
תגובה:
ראה המכתב המצ"ב פתרון:
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה