פרטי התלונה

תלונות בית חולים איכילוב

תלונות רפואה

דף הבית
חזרה לרשימה גרסת הדפסההדפס תלונה   המלץ לחבריםהמלץ לחברים על התלונה   facebook
רשלנות ויחס בלתי הולם אשר עלול לפגוע בבריאותו של החולה נושא התלונה:
‏יום חמישי ‏20 ‏דצמבר ‏2012 תאריך האירוע:
אזור השפלה אזור:
וייצמן 6, תל אביב יפו כתובת:
תיאור הבעיה:
אתמול (20.12.12) הופניתי על ידי רופאת קופת חולים לחדר מיון בשל חשש לסימפטומים של התקף לב. בחדר המין עשו לי את הבדיקו שעליהן החליטו
ושם היה הטיפול יסודי, לפי הערכתי, וגם תוך זמן סביר. יחס הצוות היה טוב אף הוא. הבעיה החלה כאשר הוחלט לאשפז אותי לשם השגחה. משום מה
החליטו בחדר מיון לאשפז אותי במחלקה פנימית א'. מחלקה פנימית היא, כידוע, המחלקה שאליה מגיעים כל חולי המחלות הזיהומיות למיניהן וסביר להניח שאם לא הייתי נתונה בסכנת התקף לב - סביר שהייתי נדבקת באיזו צרה חולה. ואם - נוסף לכך - הייתי נתקפת גם בהתקף לב - הייתי צפויה לסכנה רבה יותר עקב ההידבקות. שאלתי מדוע אינני מופנית מחלקה קרדיולוגית כאשר מדובר בבעיית לב - על כך נעניתי בצורה לקונית שכך הם מחליטים. היות ולא היו אתי בגדים להחלפה ומשחת שיניים, מברשת וסבון - הודעתי שאני הולכת הביתה להצטייד וחוזרת, במונית, כמובן, כי ידעתי שאסור לי להתאמץ. לא הירשו לי לצאת ואז ראיתי את סוגי החולים המאושפזים שם וברחתי כל עוד נפשי בי ואני שוכבת על מיטתי בדירתי, מעדיפה למות כאן מאשר להתאשפז במחלקה שבה אני צפויה לספח לי גם מחלות זיהומיות שתחמרנה את מצבי.

מובן שיש צורך במחלקות פנימיות, שכן מרבית החולים באים למחלקות אלה. אולם אדם עם חשש לבעיה קרדיולוגית מובהקת אינו צריך להיחשף לזיהומים אלה אלא להישלח למחלקה המטפלת ספציפית במקרים קרדיולוגיים. בגלל הגישה חסרת האחריות הזו אני שוכבת בבית ללא השגחה רפואית.

אבקש את עזרתכם.
אבקש חוות דעת פתרון נדרש :

בית חולים איכילוב שירות לקוחות

, תגובה:
נאווה קסוטו - ממונה על פניות הציבור במרת"א שם ותפקיד:
גב' נתיב הנכבדה,

בנוגע לתלונתך העוסקת בתנאי אשפוז שהוצעו לך במרכז הרופאי ת"א לשם פנית עם תעוקת חזה וכן סוגיית עזיבת שטח בית החולים לצורך הבאת פרטי ציוד אישיים.

פרטי פנייתך נבדקו על ידי ולהלן תשובתי,

הופנית לחדר מיון בתאריך 20.12.12 עקב תעוקת חזה כפי שציינת. נבדקת באופן יסודי ומשביע רצון לדבריך. אי שביעות רצונך נסבה סביב בחירת מחלקת האשפוז. הוחלט לאשפז אותך במחלקה פנימית. את חשבת שנכון לאשפז אותך במחלקה קרדיולוגית.

מבדיקת האירוע, מבלי להיכנס לפרטים מפאת סודיות רפואית, אציין כי האבחנה עמה התאשפזת, לצד ממצאים כבדיקות מעבדה תקינות וא.ק.ג.תקין, אינן מחייבות השגחה במחלקה קרדיולוגית. מטופלים במצבך נשלחים למחלקה פנימית.

נאמר לך כי תשארי להשגחה למשך יממה אחת. בסיומה במידה והמעקב יהיה תקין, תשתחררי לביתך. פנית לסגן מנהל המחלקה ורופא נוסף, בבקשה לנסוע לביתך, כדי להביא חפצים אישיים. הרופאים לא אישרו זאת ובכך נהגו נכון. במצב של תעוקת חזה לא יציבה, אין לאפשר יציאה משטח בית החולים. כאשר מטופל מתאשפז להשגחה באבחנה זו, יחשב הדבר לחוסר אחריות לאפשר לו לנסוע לביתו לצורך סידורים. זהו מרכז רפואי, האשפוז בו הינו על בסיס הבעת נכונות מצד המטופל. כאשר מטופל מעוניין לעזוב והוא מבין את הסיכונים במצבו, הוא יכול לעשות כן על דעת עצמו. מסיבה זו ביקשו להחתים אותך על טופס עזיבה על דעת עצמך. אין בבית החולים מושג של חופשה.

ביום בואך היתה תפוסה מלאה בכל המחלקות הפנימיות של בית החולים. מחלקה פנימית מלאה ובכלל זה פרוזדורים, הינה חוויה לא נוחה. צר לנו על אי הנוחות הנגרמת ממצב זה . מחסור במיטות אשפוז מחייב אותנו לפעול במציאות הקיימת כמיטב יכולתינו.

אני מקווה שאת מרגישה טוב וממשיכה להשגיח על בריאותך מסגרת רפואת הקהילה. אני שולחת לך איחולים לבריאות טובה.

בברכה,
נאווה קסוטו
תגובה:
הסבר זה! פתרון:
 
FaceBook
מי נותן השירות הלקוי ביותר?
בנקים
חברות הסלולר
משרדים ממשלתיים
חנויות קמעונאיות
לחתונה